Dzień Dziecka w Hospicjum 2013

p1280490Każdego roku nasze Hospicjum organizuje Dzień Dziecka dla dzieci chorych i osieroconych W tym roku odbył się on 2 czerwca podczas spotkania dla osieroconych. Jak zawsze zaczęliśmy Mszą świętą, którą celebrował ksiądz Marek Kujawski SAC.
Po Mszy świętej wszyscy przeszliśmy na teren Hospicjum na Wiejską, rodzice zostali zaproszeni na poczęstunek i rozmowy a dzieci zabraliśmy na kolorowo przystrojony ogród hospicyjny.

Atrakcji było wiele i nawet ciężko było wszystkie pogodzić naraz, do wolontariuszek, które malowały dzieciom twarze powstała bardzo długa kolejka. Jeszcze nie zdążyliśmy się dobrze bawić a już przyjechali goście, którzy przygotowali niespodziankę dla naszych dzieci. Pierwszy na teren Hospicyjny zajechał Grzegorz Kubat radomski rajdowiec swoim autem wyścigowym, oczywiście opowiedział nam trochę kim jest i co robi a następnie zabrał wszystkich chętnych do wypróbowania swego auta.

p1280356
Za chwil kilka na nasze podwórko wjechały dwa policyjne samochody, to policjanci z Komendy Miejskie Policji nas odwiedzili by pokazać dzieciom radiowozy i opowiedzieć o swej pracy. Pan Tomasz Pałgan i Krzysztof Jabłoński służyli swoją pomocą gdy chłopcy szczegółowo oglądali policyjne samochody, siadając za ich sterami. Dzieciom najbardziej podobał się pies Nestor, którego przywiózł ze sobą pan policjant Norbert Witczak. Nestor szedł tuż przy nodze, pan Norbert opowiedziała o tresurze psów policyjnych i pokazał podstawowe umiejętności Nestora, który na komendę siadał, kładł się, szedł przy nodze czy bez smyczy zostawał na miejscu na komendę „zostań”. Każdy chciałby mieć tak wyszkolonego psa, co wymaga dużo pracy. Dzieci zadawały pytania panu policjantowi typu „ile pies łapie złodziei dziennie”, bądź „ile komend dziennie musi wykonać”.

W trakcie imprezy między dziećmi można było spotkać Tygryska, Kubusia Puchatka i Clownów, była to grupa magików Drakan, która uświetniała zabawę różnymi pokazami. Za co serdecznie im dziękujemy.
Odbył się również konkurs plastyczny, dotyczący projektu o naszym Hospicjum, dziś wiemy że ten projekt wygrał, dziewczynom z PG 13 dziękujemy za obecność i tak wielkie zaangażowanie.

{besps}foto/2013/DD_02_06_2013/c2{/besps}

Tego dnia gościliśmy również dzieci ze szkoły nr 23, które pokazały nam sztukę pod tytułem „księżniczka na ziarnku grochu”, dzieci te występowały pod kierunkiem pani Moniki Witkowskiej i Marzeny Skierczyńskiej. Panie nauczycielki bardzo pomogły przy organizacji naszego Dnia Dziecka, zaproszeni policjanci to ich zasługa. Wiele nagród rozdanych podczas Dnia Dziecka, również zostało zebrane w szkole nr 23 za co z całego serca dziękujemy.

Tego dnia każde dziecko do domu wracało z prezentem i uśmiechem na wymalowanej buzi, mamy nadzieję że wszyscy dobrze się bawili i przyjdą za rok.

Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy za pomoc w organizacji tego dnia, a szczególnie Magdalenie Bartosik oraz paniom Monice Witkowskiej i Marzenie Skierczyńskiej.
Podziękowania również ślemy panu Grzegorzowi Kubatowi za okazane serce naszym dzieciom, panom policjantom za poświęcony czas i cenne uwagi. Dziękujemy również pizzerii Tomato Pizza za pizzę dla naszych dzieci, oraz grupie Drakan za pokazy i obecność.
Bardzo dziękujemy naszym sponsorom za wszelkie podarki, oraz szkołom za zebrane maskotki, gry i słodycze.

{besps}foto/2013/DD_02_06_2013/c3{/besps}

Wszystkim wolontariuszom bez pomocy, których ta impreza by się nie odbyła, kochani zawsze można na Was liczyć wielkie Bóg Zapłać.

Monika Szczepanik

Więcej zdjęć zapraszamy na Facebooka:)

{besps}foto/2013/DD_02_06_2013/c4{/besps}

Zdjęcia dzieci do pobrania  <tutaj>